To jest pewne – każdy zatrudniony na etat wie za jaką stawkę pracuje i jaką kwotę na koniec miesiąca zobaczy na swoim koncie bankowym. Jednak w przypadku rolników nie jest to już takie oczywiste. A czy wy – rolnicy, wiecie za ile pracujecie? Ile zarobiliście w ubiegłym roku? Najprawdopodobniej odpowiedzi na te pytania nie będzie w stanie udzielić większość z was. Pracujemy ciężko od rana do wieczora i trudno nam jeszcze do tego zajmować się precyzyjnymi rachunkami. Jednak znaleźliśmy narzędzie, które pomoże obliczyć bilans zysków i strat. I chcielibyśmy podzielić się z wami naszym odkryciem.

„Wypłata” rolnika, czyli czy wiesz za ile pracujesz?

Prace uprawowe, doglądanie roślin, pielęgnacja zwierząt, prace w warsztacie… no i bardzo często również praca papierkowa. To wszystko wpływa na zminimalizowanie ilości czasu wolnego. Dodatkowo w rolnictwie wszystko, również ceny zmieniają się jak w kalejdoskopie. Pojawiają się nowe produkty i trzeba na bieżąco orientować się w stale zmieniających się trendach. To wszystko sprawia, że żaden rok nie jest taki sam jak poprzedni, czy jeszcze wcześniejszy. Liczne zmiany i ich dynamika po prostu są wpisane w naszą pracę.

Żeby ułatwić sobie panowanie nad tym wszystkim – zatrudniliśmy nowego pracownika:) I powiemy wam w tajemnicy, to pracownik idealny, ponieważ nie bierze urlopu, pracuje w niedziele oraz święta i nigdy nie prosi o podwyżkę;) Właściwie to zupełnie nic mu nie płacimy… Niemożliwe? Przekonajcie się sami!

365 FarmNet – i wiesz ile zarabiasz na roli

Od niedawna używamy programu 365 FarmNet. Grzegorz podczas wykonywania pracy uzupełnia wszelkie dane na temat tego, na którym polu się znajduje, jakie prace wykonuje, jakie stosuje środki oraz jakiego sprzętu używa. Program 365 FarmNet daje możliwość kompleksowego zarządzania nowoczesnym gospodarstwem. Daje wgląd w informacje o zatrudnionych pracownikach, posiadanych maszynach i stanach magazynowych.

Fajnym bonusem jest również to, że przy użyciu mapy można podejrzeć każde pole, otrzymać informację o tym co jest na nim zasiane, jaka praca została już na nim wykonana i przy użyciu jakich środków. Sterowanie może odbywać się poprzez komputer, a także z poziomu tabletu lub smartfona. Istnieje możliwość bieżącego podglądania stanu pola a także planowania płodozmianu.

Skrupulatnie wprowadzane dane – 365 FarmNet

Jeśli chodzi o dokumentację, to z pewnością doskonale wiecie, że rolnik ma obowiązek zanotować każdą pracę z użyciem środków ochrony roślin, jaką wykona. Dzięki 365 FarmNet dokument taki jest już przygotowany w razie kontroli. Program udostępnia też funkcję magazynu.

Analizy są jedną z najistotniejszych zalet tego programu. Jeśli wszystkie dane będą skrupulatnie i na bieżąco wprowadzane do systemu, to później za jednym kliknięciem otrzymujemy czytelne zestawienia naszych zysków i tego, ile zarobiliśmy po odliczeniu wszystkich poniesionych kosztów.

I tak jak wspomnieliśmy, aplikacja w swojej podstawowej wersji jest całkowicie bezpłatna a oferuje niesamowicie dużo. Dla bardziej wymagających istnieje również możliwość samodzielnego dobierania modułów, jednak z tę opcją wiążą się pewne koszty, choć naprawdę niewielkie. Każdy będzie w stanie dopasować oprogramowanie do własnych potrzeb i oczekiwań, zapewniamy was:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.